Kantory internetowe a giełdy wymiany walut – czym się różnią?

Kantory internetowe cieszą się coraz większą popularnością wśród osób prywatnych i przedsiębiorców poszukujących alternatywy dla drogiej wymiany walut w punktach stacjonarnych. Platformy online zachęcają klientów możliwością szybkiej wymiany gotówki po najniższym spreadzie. Na czym polega ich fenomen? Jakie są różnice między popularnymi e-kantorami a giełdami wymiany walut?

Giełda wymiany walut – na czym polega?

Giełda wymiany walut to rozszerzenie działalności kantoru internetowego. W przeciwieństwie do e-kantoru działa 24/7, dzięki czemu użytkownicy mogą wymieniać walutę w nienormowanych godzinach po najkorzystniejszym kursie. Wystarczy podać ilość posiadanej gotówki oraz ustalić kurs w oparciu o aktualną tabelę wymiany, aby kantor internetowy automatycznie skojarzył osobę, która chce kupić daną walutę. Co ciekawe, większość kantorów nie pobiera opłat dodatkowych za wymianę waluty na giełdzie. Sam sposób przeprowadzenia transakcji jest bardzo intuicyjny i korzystny dla obydwu stron.

Na giełdzie można spotkać bardzo ciekawe i zyskowne oferty, dlatego wiele osób traktuje ten model wymiany walut jako realny sposób zarobkowania. W dłuższej perspektywie kupno – sprzedaż waluty z poziomu platformy internetowej może przynieść naprawdę duże zyski. Jeżeli szukasz sposobu na bezpieczne inwestowanie gotówki, ale nie masz doświadczenia na rynku finansowym, możesz rozpocząć swoją przygodę od wymiany waluty online.

Internetowy kantor wymiany walut – jak wymieniać walutę?

Wymiana walut online zajmuje niewiele czasu i odbywa się na przejrzystych zasadach. W większości przypadków kantor wymaga otwarcia konta walutowego w preferowanym banku. Aby uniknąć kosztów prowadzenia konta, kantory podpisują umowy z konkretnymi bankami, dzięki czemu klienci nie muszą za nie płacić.

Po założeniu konta wystarczy zarejestrować się na platformie kantoru i dokonać transakcji według załączonej instrukcji. Kiedy transakcja zostanie sfinalizowana, kantor online wyśle potwierdzenie na maila. Pieniądze trafiają na konto w ciągu kilkudziesięciu minut, chociaż zdarza się, że trzeba na nie oczekiwać nawet kilka dni. Informacje o czasie oczekiwania powinny znajdować się na stronie kantoru.

Niektóre kantory internetowe dają możliwość fizycznego odbioru gotówki w wybranym punkcie stacjonarnym już pół godziny po realizacji transakcji. Coraz więcej kantorów wprowadza opcję szybkiej dostawy kurierskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *