Nowoczesne i tanie e-kantory

Tradycyjne punkty wymiany walut powoli ustępują miejsce nowoczesnym i tanim e-kantorom. Dlaczego Polacy coraz chętniej korzystają z internetowych giełd wymiany walutowej? Co sprawia, że elektroniczne transakcje są atrakcyjniejsze dla naszych rodaków? Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Kantory stacjonarne – pieśń przeszłości?

Tradycyjna wymiana walut jest czasochłonna i kosztowna. Klienci muszą wyszukać kantor oferujący najatrakcyjniejsze kursy, sprawdzić godziny pracy i zmarnować czas na dojazd. O ile w większych miastach kantory znajdują się na każdej większej ulicy, o tyle w mniejszych miejscowościach ich liczba nie przekracza jednego lub dwóch. Po dotarciu do kantoru przychodzi czas na wymianę gotówkową „z ręki do ręki” i podróż powrotną do domu. Warto przy tym dodać, że okolice kantoru to obszary podwyższonego ryzyka, dlatego droga powrotna niemal zawsze wiąże się z ryzykiem utraty gotówki.

Jedyną racjonalną przesłanką motywującą wymianę gotówki w kantorze stacjonarnym jest możliwość otrzymania waluty do ręki. Osoby, które nie zadbały o wymianę waluty wcześniej, albo potrzebują pieniędzy na cito, są zmuszone do skorzystania z usług kantoru. Zadajmy sobie jednak proste pytanie: czy warto przepłacać?

Kantor internetowy – wygoda i bezpieczeństwo

E-kantory działają w Polsce od 2009 roku. Początkowo ich działalność przeszła bez większego echa, niemniej po wprowadzeniu w życie ustawy antyspreadowej wielu kredytobiorców zainteresowało się możliwościami, jakie daje wymiana walut online.

Kantory internetowe są w pełni bezpieczne i podlegają podobnym regulacjom prawnym co inne instytucje finansowe. W porównaniu do tradycyjnego modelu wymiany walut są dużo wygodniejsze, bezpieczniejsze i – co najważniejsze – tańsze. Wystarczy zarejestrować się w serwisie kantoru, założyć konto walutowe i uzupełnić dane w profilu, aby cieszyć się możliwością swobodnego wymianu gotówki o każdej porze dnia i nocy. Transakcja wymiany jest całkowicie bezgotówkowa i odbywa się w trybie szyfrowanym, dlatego nie ma obaw, że klient straci swoje pieniądze.

Internetowy kantor wymiany walut aktualizuje kurs walut online, dzięki czemu klient może wybrać najkorzystniejszą opcję lub wybrać preferowany kurs po osiągnięciu którego transakcja zostanie automatycznie sfinalizowana.

Ciekawą funkcjonalnością, udostępnianą przez większość e-kantorów, jest kalkulator korzyści, który pozwala sprawdzić opłacalność transakcji. Żaden kantor stacjonarny nie daje tak dużych możliwości oszczędności na wymianie walut. Jeżeli szanujesz swoje pieniądze, przekonaj się, jak wiele możesz zyskać z e-kantorem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *