Rosnąca popularność kantorów internetowych

Liczba kantorów internetowych powiększa się z roku na rok. Polacy powoli przekonują się do transakcji mobilnych i coraz chętniej rejestrują się na platformy błyskawicznej wymiany walut online. Dlaczego kantory internetowe mają tak dużą przewagę nad punktami stacjonarnymi? Co świadczy o ich sile?

E-kantory – jak działają?

Internetowy kantor wymiany walut działa na prostych i uczciwych zasadach. Klient, chcąc wymienić gotówkę, musi zarejestrować się na specjalnej platformie i założyć konto walutowe w wybranym banku. Co ciekawe, większość kantorów podpisuje umowy z bankami, dzięki czemu klient nie ponosi żadnych opłat za prowadzenie konta. Oczywiście, nie stanowi to reguły, dlatego przed rejestracją warto przeczytać regulamin i sprawdzić tabelę opłat.

Rejestracja w kantorze internetowym – jak wygląda?

Rejestracja w serwisie odbywa się na standardowych zasadach. Klient podaje imię, nazwisko, miejsce zamieszkania oraz numery kont: jedno w złotówkach, drugie – walutowe. Dobre kantory posiadają zabezpieczenia w postaci szyfrowania strony, co zwiększa bezpieczeństwo transakcji i uniemożliwia przeprowadzenie ataków hakerskich. Jeżeli serwis nie oferuje tzw. bezpiecznego połączenia i nie posiada certyfikatu bezpieczeństwa, lepiej przerwać proces rejestracji.

Kantor internetowy – wymiana waluty

Po otrzymaniu maila aktywacyjnego i zatwierdzeniu konta w serwisie można od razu wymieniać walutę. Kantor online ma przejrzystą strukturę i jest w pełni intuicyjny. Użytkownik ma stały wgląd w tabelę kursów walut i może szybko przeliczyć proponowaną kwotę transakcji przy pomocy wygodnego kalkulatora. Jeżeli oferta jest atrakcyjna, wystarczy zatwierdzić operację i przelać określoną kwotę w złotówkach z rachunku bankowego. Kiedy przelew zostanie zaksięgowany, kantor przeleje walutę na wskazany rachunek walutowy.

Wymiana walut – na to co zwróć uwagę!

Nie wszyscy klienci kantorów internetowych zdają sobie sprawę, że czas oczekiwania na przelew walutowy nie jest stały. W niektórych kantorach gotówka jest przelewana tego samego dnia (jeżeli kantor posiada rachunek w tym samym banku), w innych – nawet po kilku dniach. Coraz więcej internetowych punktów wymiany walut oferuje swoim klientom błyskawiczny odbiór gotówki w wybranych punktach stacjonarnych lub szybką wysyłkę kurierską. Jeżeli zależy ci na natychmiastowej transakcji, koniecznie sprawdź czas oczekiwania na przelew.

Kantor internetowy to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią swój czas i pieniądze. Skorzystaj z niego już dziś i ciesz się tanią wymianą waluty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *